Marketingová garáž

Rychlost webu

5 kroků které zvýší rychlost webu

Rychlost webu rozhoduje o úspěchu webu. Znáte to, potřebujete rychle zjistit otvírací dobu obchodu, jdete na internet vyhledáte firmu, kliknete na jejich web a začínají vám téct nervy, web se načítá a stále načítá a vy vidíte jen bílou prázdnou stránku a točící se kolečko které usilovně slibuje načtení webu.

Rychlost webu a jeho načtení jsou životně důležité nejenom pro klidného návštěvníka vašeho webu ale také pro vaší SEO pozici ve vyhledávačích.

Není tajemství že rychlé weby jsou seřazeny na vrchní straně Googlu. Pomalí web má méně návštěv a rychlejší opuštění stránky.

Pokud vás zajímá jak dostat vaše stránky na první místo ve vyhledávačích čtěte dál, je zde 5 kroků které pomohou zrychlit a zviditelnit váš web ve WordPress i jiné platformě.

rychlost webu

Proč je rychlost webu důležitá?

Rychlost načítání www stránek je důležitá ze dvou důvodů.

  1. Pro uživatelskou zkušenost vašich návštěvníku. Čekají pár vteřin? Jsou spokojení
  2. Pro zvýšení návštěvnosti a vylepšení vaší pozice v seo optimalizaci pro vyhledávače

Když jde o uživatelskou zkušenost vašich návštěvníku.

Výzkum společnosti Google ukazuje, co vede ke spokojenějším uživatelům webu. Je to právě vyšší rychlost webu která zvyšuje efektivitu a užitečnost webu a tím se i zvyšuje čas strávený jeho prohlížením.

Odhalení výzkumu od Kissmetrics navíc ukázalo, že web opustí až 40% , pokud načtení trvá déle než tři sekundy. A více než 47% uživatelů očekává, že se webová stránka načte během dvou sekund nebo méně.

Když to zjednoduším, pro návštěvníky je cennější mít web rychle načtený než obdivovat krásné obrázky, grafiku nebo jedinečné vychytávky.

Zde je obsah článku jak zvýšit rychlost vášeho webu

1. Vstupní analýza rychlosti
2. Hosting 
3. Obrázky
4. množství dat na webu
5. Optimalizace kódu

Vstupní analýza rychlosti

Víte jak je váš web rychlí? Dá se to rychle ověřit. Představím vám tři nejrozšířenější systémy pro ověření rychlosti webu. Od těch nejjednodušších po ty maximálně užitečné. 

  1. PageSpeed insights to je nejjednodušší nástroj pro zjištění rychlosti vašeho webu je od Google. Pomůže vám zjistit jak si vedete s načítáním stránky na mobilu i desktopu. Zjistíte které prvky vás blokuji a dostanete doporučení co udělat pro zrychlení. PageSpeed insights vám také ukáže formáty obrázků které na webu používáte. Pravděpodobně vám doporučí obrázky přeformátovat z jpeg či png do rychlého formátu WEBP. Ten je velmi úsporný na místo, zabírá na vašem hostingu zhruba od 30 do 300 kb. A to je podporu rychlosti načítání webu dobré.

  2. GTmetrix poskytuje větší množství užitečných funkcí. Najdete zde graf který vám po načtení webu ukáže jak dlouho trvá načtení jednotlivých prvků webu. Javascripty, obrázky a další obsah.